שקוף שגם בלוגו, אין שקיפות

היום החלטנו לעשות מעשה. לפני כחודשיים, העירייה עדכנה בפייסבוק שיש לעיר לוגו חדש. ככל הידוע לנו, אפילו חברי מועצת העיר, זכו להכיר את הלוגו רק בפוסט ההוא. מאז אותו פוסט, כל פרסומי העירייה, לרבות השלטים החדשים שפוזרו בעיר, מעוטרים בלוגו החדש. אי אפשר להתחמק ממנו. הוא נמצא בכל מקום. 

נשים בצד את תחושותינו מהנראות של הלוגו והסלוגן שצורף אליו, כי על טעם וריח אין מה להתווכח. הרבה יותר חמור בעינינו היא הקלות לכאורה, שהעירייה מחקה את העבר שלה. שלנו.

בחודשיים האחרונים ביצענו מחקר קטן מול הגורמים המיניסטריאליים הרלוונטיים ומול גורמים בשלטון המקומי, כדי להבין את מאפייניו של התהליך הראוי שמצופה שיינקט, טרם שינוי סמל העיר. ניכר שאין אחידות בנושא, בין הרשויות המקומיות השונות, אך בכל המקרים שאנו בדקנו – התושבים היו שותפים לבחירה, היו מודעים לתהליך והתהליך כולו – היה שקוף להם.

להבנתנו, למרות שראש העירייה גאה בשקיפות ובמנהל התקין שהיא מנהיגה בעיר – גם הפעם לא הייתה שקיפות ואולי גם לא מנהל תקין. ראש העירייה ממשיכה, לכאורה, לחשוב שהעיר היא שלה ולא שלנו.

"אנחנו החלטתי" היא לא הדרך שבה הייתם מצפים שראש עיר תנהג בה. ועל מנת לוודא שבמקרה הזה, זאת לא הייתה דרך ההתנהלות, הגשנו היום – במסגרת דיני חופש המידע – בקשה להצגת התהליך שנעשה, התקציב שאושר לכך, מנגנון הבחירה והבקרה שנעשתה, ועוד.

קישור להעתק מהפנייה שלנו מצורף כאן באתר לנוחיותכם. אנו ממתינים בסבלנות לתשובת העירייה ונעדכן בה.

דווקא בנקודת הזמן הזאת, בה היישוב עובר שינויים רבים ומשנה את פניו, ראוי שנדע לשמור על העבר שלו, נדע להתייחס לכלל התושבים – החדשים והוותיקים – ונבין שתהליך כזה מצדיק שיתוף והכלה רבים יותר, מכפי שנדמה שהיו כאן.

אנחנו נמשיך להיות כאן בשביל התושבים, בשביל היישוב ולמען הבחירה בדרך הנכונה.

עדכון מתאריך 4 באפריל 2022: עיריית כפר יונה השיבה לבקשת חופש המידע שהפנינו אליה, וקישור להעתק מתשובתה נמצא ממש כאן באתר, בעמוד המסמכים.

קרדיטים

בעמוד זה נעשה שימוש בתמונות או תצלומים אשר נוצרו על ידי צדדים שלישיים והותרו לשימוש ברישיון חופשי. אנו מקפידים לשמור על הזכות המוסרית של היוצרים, נותנים להם קרדיט ומפנים להלן אל הקישורים שבהם ניתן למצוא את התמונות או התצלומים במקור.

Photo by Jason Leung on Unsplash

לפעמים גם אנחנו טועים

אנחנו עושים מאמצים לדייק במידע שאנחנו מפרסמים, ומפעילים גם בקרה וגם ביקורת עצמית. אבל ככל שנרצה להימנע מטעויות, לפעמים הן קורות. אם מצאתם טעות בטקסט הכתוב בעמוד זה, נודה לכם אם תעדכנו אותנו. אנו נבחן את הדברים בתשומת הלב המרבית. ליצירת קשר באמצעות מייל לחצו כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *