ניצנים בחופשות – חנוכה תשפ"ג

תכנית "ניצנים" של משרד החינוך היא תכנית ארצית לצהרונים מגיל 3 ועד כיתה ב', והיא פועלת בשעות אחה"צ לאחר יום הלימודים. במקביל מופעלת תכנית "ניצנים בחופשות" (בית הספר של החגים), שנועדה לייצר מסגרת חינוכית בחופשות במהלך שעות הבוקר בעיקר.

לקראת חג החנוכה הקרב (שבו בתי הספר ייסגרו לפעילות לימודית רגילה), עיריית כפר יונה בחרה להודיע שהיא פותחת את "בית הספר של החגים" בבתי הספר, רק עבור אותם ילדים שרשומים לצהרונים של המתנ"ס הקהילתי לאורך כל השנה ("ניצנים").

לא כל כך ברור מדוע החליטה העירייה, מראש, לחסום בפני חלק מהתלמידים והוריהם את האפשרות להירשם למסגרת חינוכית מסובסדת (בעלות של 20 ש"ח ליום) בתקופת החג. האלטרנטיבות עבור אותן משפחות שילדיהם מנועים מלהירשם היא קייטנה פרטית בעלות משמעותית גבוהה יותר (במרכז הקהילתי מוצעות למשל קייטנות אחרות בעלות של 120 ש"ח ליום) או – להישאר בבית, על כל המורכבות שהדבר מייצר להורים עובדים.

אפשר להניח שהעירייה מתמודדת (אולי) עם קשיים בגיוס כח אדם. אבל קשיים אלו אינם חדשים, ומצופה שהעירייה תיערך לקראתם מראש, ותדע להתמודד עמם, במקום להפנות החוצה את חוסר היכולת שלה לספק מסגרות מסובסדות לכלל ילדי העיר בגיל המתאים. מעבר לכך, ואם באמת לא הייתה כל ברירה אחרת, אחרי שכלו כל הקצין, מצופה היה שהעירייה תבחר בקריטריון יותר הוגן ויותר שוויוני, במקום הקריטריון שנחזה להיות: "מי שהסכים לשלם למרכז הקהילתי עבור צהרון לאורך כל השנה – יהנה מקייטנה מסובסדת".

על רקע אי-הבהירות וחוסר השקיפות של העירייה ביחס לפעולות הנעשות על ידיה, פנינו למשרד החינוך בבקשה לקבל מענה לשאלות שונות הנוגעות לעניין. כשנקבל תשובות – נשתף אותן עמכם. העתק מהפנייה זמין לעיון בעמוד המסמכים אצלנו באתר.

תיאורטית, היינו יכולים לפנות לעיריית כפר יונה ולבקש ממנה התייחסות. אבל ניסיון העבר מלמד, שלמרות שהעירייה אמנם משיבה עניינית לבקשות לפי חוק חופש המידע (כפי שאף ציינו בעבר), הרי שפרק הזמן למתן מענה הוא ארוך, ארוך מאוד, ועד שיתקבל מענה – כבר יחלוף ויסתיים חג החנוכה. אנו מקווים שמשרד החינוך יידע לבחון את הדברים ולספק מענה לשאלות שמתעוררות על רקע פעולות העירייה.

קרדיטים

בעמוד זה נעשה שימוש בתמונות או תצלומים אשר נוצרו על ידי צדדים שלישיים והותרו לשימוש ברישיון חופשי. אנו מקפידים לשמור על הזכות המוסרית של היוצרים, נותנים להם קרדיט ומפנים להלן אל הקישורים שבהם ניתן למצוא את התמונות או התצלומים במקור.

Image by brgfx on Freepik

לפעמים גם אנחנו טועים

אנחנו עושים מאמצים לדייק במידע שאנחנו מפרסמים, ומפעילים גם בקרה וגם ביקורת עצמית. אבל ככל שנרצה להימנע מטעויות, לפעמים הן קורות. אם מצאתם טעות בטקסט הכתוב בעמוד זה, נודה לכם אם תעדכנו אותנו. אנו נבחן את הדברים בתשומת הלב המרבית. ליצירת קשר באמצעות מייל לחצו כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *